Profesionalios burnos higienos svarba

Norint išvengti dantų ėduonies, gleivinės ir periodonto ligų, reikalinga kruopšti asmeninė burnos higiena ir reguliarūs vizitai pas burnos higienistą.

Profesionalios burnos higienos metu yra įvertinama dantų ir minkštųjų audinių būklė, nuvalomos susikaupusios mineralizuotos ir nemineralizuotos viršdanteninės ir podanteninės dantų apnašos ultargarsiniu skaleriu ir specialiais rankiniais instrumentais, dantys ir plombos nupoliruojamos, o esant poreikiui taikomos fluoro aplikacijos. Pacientui parodoma kaip taisyklingai valyti dantis, parenkamos asmeninės burnos higienos priemonės individualiai kiekvienam. Taip pat kiekvienam pacientui pagal jo burnos ertmės būklę rekomenduojama kas kiek laiko reikėtų lankytis pas burnos higienistą.

Profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama kas 6-12mėn, esant periodonto ligoms kas 2-4mėn, ortodontinio gydymo metu kas 3-4mėn.

Profesionali
burnos higiena

Rekomenduojama
atlikti kas 6-12 mėn.

Registracija

Mob. : +370 687 30604

Specialistai

Ieva Kudirkaitė,
Renata Bobinienė,
Indrė Dėksnytė

Profesionali burnos higiena vaikams

Profesionalią burnos higieną svarbu atlikti ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Prasidėjus pieninių dantų kaitai, auga nuolatiniai dantys, tampa sunkiau išsivalyti dantis kokybiškai, o dažnai būna reikalinga ir tėvų pagalba. Reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną yra išvengiama ankstyvo dantų ėduonies, gingivito, yra suformuojami taisyklingi dantų valymo įgūdžiai. Taip pat reguliarūs vizitai reikalingi ortodontinio gydymo metu, nes dantis išsivalyti tampa dar sudėtingiau. Vaikams rekomenduojama pas higienistą lankytis kas 6 mėn., o ortodontinio gydymo metu kas 3-4mėn.

 

Profesionalios burnos higienos nauda:

  • Pašalinamos dantų apnašos.
  • Sumažėja burnos gleivinės ir priodonto ligų tikimybė.
  • Ėduonies pažeidimai pastebimi ankstyvoje stadijoje arba jų pavyksta išvengti.
  • Ugdomi taisyklingi dantų valymo įgūdžiai.
  • Švaros pojūtis burnos ertmėje.
  • Pagerėjusi periodonto būklė.
  • Parenkamos tinkamos individualios burnos higienos priemonės.
  • Ilgiau tarnauja nuosavi dantys.
hig pries
hig po (1)

Kad ir kaip gerai pacientai valo dantis namuose, tačiau lieka sunkiai pasiekiamų vietų, kuriose kaupiasi minkštos apnašos, jų nepašalinus jos sukietėja ir sukelia dantenų uždegimą arba dantų ėduonį. Todėl norint pasiekti geriausius rezultatus – išlaikyti dantis ir periodonto audinius sveikus, labai svarbus paciento ir burnos higienisto komandinis darbas – naudoti tinkamai jums parinktas priemones ir reguliariai lankytis profesionalios burnos higienos procedūrai.

Paslaugą

ATLIEKANTIS SPECIALISTAS/Ė