Dantų balinimas, kas tai?

Dantų balinimas – tai viena populiariausių grožio procedūrų odontologijos srityje. Daugiau kaip prieš šimtą metų pradėta dantis balinti naudojant vandenilio peroksidą. Dantų balinimui buvo išbandyta daug įvairių medžiagų, tačiau iki šiol šiai procedūrai atlikti geriausios medžiagos – vandenilio peroksidas arba karbamido peroksidas.

Dantų balinimas

Klinikoje atliekamas lazeriu ir/ar balinimo kapomis namuose

Registracija

Mob. : +370 687 30604

Specialistai

Ieva Kudirkaitė, Renata Bobinienė, Indrė Dėksnytė

Dantų balinimo procedūra

Prieš dantų balinimo procedūrą rekomenduojama:

  • Apsilankyti pas gydytoją odontologą burnos ertmės būklės įvertinimui.
  • Atlikti profesionalią burnos higieną.

Nerekomenduojama dantų balinimo atlikti jei:

  • Jūsų dantų emalis yra plonas ir trapus, o dantys – itin jautrūs.
  • Turite problemų su dantenomis ar sergate kai kuriomis periodonto ligomis.
  • Jums mažiau nei 18 metų.
  • Esate nėščia ar maitinate krūtimi.
  • Turite alergiją balinimo medžiagai.
  • Nešiojate breketus.
  • Turite virškinamojo trakto ligų.
balin1
balin2

Dantų balinimo būdai “GŽ klinikoje”
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Dantų balinimas diodiniu lazeriu.
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Dantų balinimas kapomis namuose.

Balinimas lazeriu
Dantų balinimas lazeriu atliekamas odontologijos kabinete. Šiai procedūrai yra naudojamas didesnės koncentracijos (nei procedūrai su kapomis) gelis ir lazeris, kuris sustiprina gelio poveikį. Dantys pabąla greitai ir dažniausiai efektyviai. Balinančios želė aplikacijos laikas
yra tik 16 – 32 min.

Balinimas kapomis namuose
Pacientui balinimo kapos gaminamos nuėmus dantų atspaudą, pagal kurį dantų technikos laboratorija pagamina indvidualias dantų kapas. Dantų balinimui naudojamas specialus gelis, kurį reikia švirkšti į kapą ir dėti ant dantų pagal gydytojo odontologo ar burnos higienisto nurodymus ir apmokymus.

Kaip naudoti dantų balinimo kapas namuose:
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Prieš balinimą kapomis namuose išsivalyti dantis su dantų pasta.
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Į kapas, ties kiekvienu danties įspaudu įšvirkšti nedidelį kiekį balinimo gelio ir užsidėti ant dantų. Balinimo gelį patartina švirkšti tik į lūpinį kapų paviršių.
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis.Uždėkite kapas ant dantų, gerai adaptuokite jas ir jų kraštus.
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Pašalinkite išsispaudusį medžiagos perteklių švariu pirštu ar dantų šepetėliu.
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Balinimo kapą laikyti ant dantų pagal balinimo gelio gamintojo rekomendacijas.
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Po procedūros išsivalyti dantis su pasta, o kapas – su šiltu vandeniu ir šepetėliu.
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Jei dantys pasidaro labai jautrūs, galima daryti vienos – dviejų dienų pertrauką.

Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Nevalgyti ir negerti bent 30min po kapų naudojimo.

Kaip elgtis dantų balinimo laikotarpiu ir po jo:
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Visą dantų balinimo laikotarpį vengti dažančių maisto produktų ar gėrimų (uogų, burokėlių, morkų, kavos, vyno ir pan.) Jei vis dėl to vartosite dažančius maisto poduktus po jų vartojimo būtina išsiskalauti burną vandeniu ar išsivalyti dantis.
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Nepamirškite profesionalios burnos ertmės higienos kas 6 mėnesius.
Pažymėkite žymės langelį, Wingdings šriftas, simbolio kodas 252 dešimtainis. Po dantų balinimo rekomenduojamos papildomos priemonės, dantų pastos ar geliai su fluoru ir hidroksiapatitais, šios medžiagos remineralizuoja emalį ir padeda sumažnti dantų jautrumą, jei jis pasireiškia po balinimo.