TBR dantų implantai

Patikimi, Prancūziški implantai

Registracija

Mob. : +370 687 30604

Specialistai

Donatas Kubilius, Genovaitė Žitkevičienė

DANTŲ IMPLANTACIJA

Danties implantas – tai dirbtinis pakaitalas, atstojantis danties šaknį. Implantacijos metu implantas (varžtelis) įsukamas į žandikaulį. Prigijus implantui ant jo prisukamas dirbtinis dantis, suprotezuojama vadinamu vainikėliu. Daugumos odontologijos profesionalų nuomone, dantų implantacija – vienas didžiausių dabartinės odontologijos laimėjimų. 

Netekus danties implantai leidžia atkurti danties šaknį ir atlikti protezavimą, nepažeidžiant greta esančių dantų. Protezas puikiai atkuria kramtymo funkcija. Tai reiškia, kad pacientas gali pilnai kramtyti minkštą ir kietą maistą, tačiau turi vengti labai kieto maisto, pav. keptos duonos.

Dantų implantacija suteikia galimybę atkurti prarastus dantis nešlifuojant ir neapkraunant šalia esančių dantų. Implantais galima atkurti pavienius dantis arba visą bedantį žandikaulį.

Dantų implantavimo procedūra susideda iš šių pagrindinių etapų:

  • Konsultacija, gydymo plano sudarymas.
  • Implantacija, laikinas protezavimas.
  • Kontrolė, apžiūra, sekimas.
  • Nuolatinių vainikėlių protezavimas ant implantų.

CHIRURGIJA

Tai odontologijos sritis, kurios metu burnos ertmėje atliekamos įvairios chirurginės operacijos. Burnos chirurgija yra nepamainoma kompleksinio gydymo dalis, implantuojant ir protezuojant dantis bei tais atvejais, kai taikomas ortodontinis gydymas. 

Burnos chirurgai konsultuoja pacientus, gydo žandikaulių kaulo ir antkaulio, seilių liaukų uždegimus, burnoje esančias cistas, granuliomas, žandikaulių traumas, minkštųjų audinių uždegimus.

Dantų šalinimas:

Tai chirurginė procedūra, todėl svarbu žinoti, kad po danties traukimo kiekvieno paciento laukia individualus gijimo laikotarpis, kurio metu ypač svarbu laikytis odontologo rekomendacijų.

  • Pirmąją dieną, siekiant mažinti patinimą, procedūros vietą iš išorės, pagal gydytojo rekomendacijas, šaldykite ledu.
  • Bent pirmąją parą po procedūros nerūkykite ir nevartokite alkoholio.
  • Pirmas kelias dienas galite jausti nepatogumą, galimas nedidelis patinimas.
  • Galimas kraujavimas.
  • Savaitę po procedūros patariama vartoti daug skysčių ir minkštą maistą.
  • jei reikės, gydytojas paskirs medikamentų.

Dažniausios dantų šalinimo priežastys:

  • išplitusios periodonto(apydančio) ligos
  • ortodontinė korekcija
  • danties arba šaknies lūžis
  • pūlingas uždegimas prie danties šaknies
  • netaisyklinga dantų padėtis
  • retinuoti dantys (sutrikęs dantų dygimas)
  • stipriai suirę dantų vainikai

Alveolito gydymas:

Išrovus ar traumos metu praradus dantį alveolėje (vieta, kurioje buvo danties šaknis) turi susiformuoti krešulys. Jis atlieka apsauginę funkciją, kad į žaizdą nepatektų bakterijos. Jei krešulys nesusiformuoja ar iškrenta – alveolėje prasideda uždegimas – alveolitas.

Gydymas: numalšinus skausmą, iš naujo sukeliamas kraujavimas ir susiformuoja krešulys. Laiku nesikreipus į odontologą, pasireiškia sunkesnė ligos forma , o gydymas- sudėtingesnis: žaizdą reikia plauti, įvesti tvarsčius su vaistais, pacientui būtina lankytis kas 2–3 d., kol išnyksta simptomai, o žaizda apsitraukia apsauginiu sluoksniu.

Danties cista:

Cista – kaulo pažeidimas aplink danties šaknies viršūnę. Jos itin dažnos retinuotų dantų savininkams. Visos cistos šalinamos chirurginiu būdu. Dažniausia dantų šaknų cistos priežastis – negyvas danties nervas, negydytos ar netinkamai gydytos dantų šaknys. Augdama cista ardo aplink save esančius audinius. Cistai formuojantis dažniausiai nieko nejaučiama. Tik vėliau gali būti jaučiamos kaulo deformacijos ar patinimas, gali atsiverti „skylutės“ dantenose, pro kurias skiriasi pūliai.

Šaknies rezekcija:

Tai danties šaknies sutrumpinimas padarius prieigą per kaulą suformuojant nedidelį langelį, kai šaknies kanalas yra užplombuotas. Pagrindinis procedūros tikslas – išsaugoti natūralų dantį.

 

Incizija (pūlinio atvėrimas):

Veido tinimas, pakilusi temperatūra ir skausmas tinimo vietoje informuoja apie besiformuojantį antkaulio uždegimą (pūlinį) šalia danties šaknų. Pasitvirtinus diagnozę burnos chirurgas atlieka vietinę nejautrą, padaro nedidelį pjūvį pūlinio zonoje, įveda dreną ir paskiria antibiotikus. Kitą dieną drenas pašalinamas.

Paslaugą

atliekantis specialistas/ė